Menu

Silverstone wypadnie z kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata?

Silverstone

Silverstone może stracić pozycję w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata, po tym jak w prowizorycznym kalendarzu na 2018 roku, organizatorzy nie podali nazwy toru na którym odbędzie się przyszłoroczne Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Tor znajdujący się w Northamptonshire, organizuje brytyjską rundę od 2010 roku, po tym jak organizatorzy mistrzostw nie doszli do porozumienia z włodarzami toru Donington Park, które gościło rundę MotoGP od 1987 roku do 2009 roku.

Silverstone doszło do porozumienia z Circuit of Wales na utrzymanie toru w kalendarzu po tym jak Dorna podpisała pięcioletni kontrakt z włodarzami walijskiego toru, który do tej pory nie powstał. Umowa ta była jednak uwarunkowana tym, że do póki walijski tor nie otrzyma zapewnienia o finansowaniu obiektu przez rząd, co pozwoliło na rozpoczęcie budowy nowego obiektu, Silverstone będzie miało zapewnione miejsce w kalendarzu mistrzostw.

Dorna negocjuje zarówno z Silverstone jak i Donington na organizację wyścigu w 2018 roku. Cała sytuacja sprawiła, że w opublikowanym w środę prowizorycznym kalendarzu mistrzostw na przyszłoroczny sezon 2018, przy Grand Prix Wielkiej Brytanii nie podano toru na którym odbędzie się brytyjska runda.

Przyszłoroczny kalendarz nie zawiera niespodzianek, poza dodaniem nowej rundy Grand Prix Tajlandii na torze Buriram Circuit. Prowizorycznie zostanie rozegrane 7 października, dwa tygodnie przed rundami na torze Motegi, Phillip Island i Sepang, które odbędą się tydzień po tygodniu.

Sezon rozpocznie się tradycyjnie na torze Losail Grand Prix Kataru, jednak odbędzie się już 18 marca.

Z kolei Grand Prix Katalonii zostało cofnięte o tydzień na 17 czerwca, a kolejne rundy na torze Assen i Sachsenring odbędą się później niż w tym roku, co spowodowane jest skróceniem przerwy wakacyjnej do trzech tygodni.

Dodanie do kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata Tajlandii, spowoduje wydłużenie sezonu o tydzień, przez co finałowe Grand Prix Walencji odbędzie się 18 listopada.

Image © Michelin