Menu

Maverick Vinales: Yamaha musi poprawić tempo na mokrym torze jeśli chce walczyć o mistrzostwo

Maverick Vinales / Movistar Yamaha

Według Mavericka Vinalesa, jego zespół Movistar Yamaha musi poprawić swoje osiągi w deszczowych warunkach jeśli chce liczyć się w tym sezonie w walce o tytuł.

Po znakomitej jeździe na suchej nawierzchni Vinales startował do niedzielnego wyścigu z pole position, jednak wyścig ukończył na czwartej pozycji, powiększając przy tym stratę do najgroźniejszych rywali Marca Marqueza i Andrei Dovizioso do 16 punktów, na pięć wyścigów przed końcem sezonu.

Hiszpan ponownie korzystał z prototypu ramy na 2018 rok, którą pierwszy raz wykorzystał na torze Silverstone. W piątek kierowca Movistar Yamahy mówił, że nowa rama daje mu większe poczucie pewności siebie i dzięki temu po raz pierwszy od czerwcowego Grand Prix Włoch na torze Mugello, zdobył w trakcie sobotnich kwalifikacji pole position.

Vinales stracił jednak sporo czasu na mokrej nawierzchni, podczas gdy Marquez oraz kierowcy Ducati – Dovizioso, Danilo Petrucci i Jorge Lorenzo radzili sobie świetnie w trudnych warunkach. Hiszpan przypomniał jak bardzo ważne jest, aby Yamaha poprawiła w swoim motocyklu M1, osiągi na mokrym torze, po tym jak wykonała duży progres na suchej nawierzchni.

Myślę, że bardzo poprawiliśmy się na suchym torze, jesteśmy regularniejsi. W czwartym treninigu na twardej oponie nie miałem dobrego tempa, ale wykonaliśmy dobrą robotę - powiedział Vinales.

Teraz musimy się poprawić na deszczu, ponieważ Marc i Dovi zawsze są z przodu w deszczowych wyścigach i jeśli chcemy zdobyć mistrzostwo, również musimy tam być. Zachowanie przodu motocykla było naprawdę dobre, jestem z tego zadowolony. Miałem takie same odczucia jak na suchym torze, poprawiliśmy znacznie czucie przodu.

Jeśli mam być szczery to bardzo trudno było o przyczepność tyłu. Zwłaszcza w lewych zakrętach, motocykl bardzo się ślizgał, nie mogłem tego zrozumieć. Dotknąłem asfaltu kolanem może cztery lub pięć raz przez cały wyścig w lewych zakrętach.

Na ten moment mogłem być czwarty, ale mam nadzieję, że kolejnym razem będę mógł znaleźć się na podium. Na suchej nawierzchni czuję się bardzo pewny siebie, w Aragonii wszystko będzie normalne i będziemy mogli z nimi (Marquez i Dovizioso) walczyć.

Image © PHOTO4