Menu

Michael van der Mark zastąpi Valentino Rossiego podczas rundy w Aragonii

Michael van der Mark

Zespół Movistar Yamaha ogłosił, że kierowca japońskiego producenta z Mistrzostw Świata Superbike’ów Michael van der Mark zastąpi kontuzjowanego Valentino Rossiego podczas kolejnej rundy mistrzostw na torze Aragon.

Rossi złamał prawą nogę w wypadku podczas treningu na motocyklu enduro, tuż przed swoją domową rundą o Grand Prix San Marino na torze Misano.

Wstępnie mówi się, że rekonwalescencja włoskiego kierowcy może potrwać miesiąc a nawet dłużej. Oznacza to, że kierowca Movistar Yamahy nie będzie w pełni sił również podczas nadchodzącego Grand Prix Aragonii, które odbędzie się 22 dni po jego incydencie.

Szef zespołu Lin Jarvis potwierdził już, że Rossi nie będzie w pełni sił w trakcie rozgrywania rundy na hiszpańskim obiekcie. Yamaha jednak zdecydowała się na wystawienie dwóch fabrycznych kierowców na torze Aragon, a zajmie je 24-letni Duńczyk Michael van der Mark, który zastąpi kontuzjowanego Rossiego.

To praktycznie niemożliwe, aby Valentino był gotowy na wyścig w Aragonii, Yamaha postanowiła znaleźć zastępcę wśród kierowców, których ma zakontraktowanych - powiedział Jarvis. Wybraliśmy Michael’a van der Mark’a, który otrzyma szansę w następnym wyścigu.

Nigdy nie jest łatwo zastąpić kogoś innym kierowcą, jeszcze trudniej zastąpić Valentino Rossiego, ale jesteśmy przekonani, że Michael ma umiejętności i doświadczenie, które pozwoli na wykonanie dobrej pracy.

Będziemy go wspierać najbardziej jak to możliwe i życzymy mu sukcesu w jego niesamowitej szansie.

Image © @BoggiMilano