Menu

Marquez ponownie najszybszy w San Marino

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez z zespołu Repsol Honda powrócił na czoło klasyfikacji i osiągnął najlepszy czas podczas trzeciej sesji treningowej do Grand Prix San Marino.

Hiszpański zawodnik swoje najszybsze okrążenie pokonał na zamknięcie treningu osiągając rezultat 1:32.950, co pozwoliło wyprzedzić drugiego w ogólnym zestawieniu Mavericka Vinalesa o 0.154 sekundy i zamykającego czołową trójkę Cala Crutchlowa z LCR o kolejne 0.128 sekundy.

Na czwartej pozycji trzeci trening zakończył natomiast Andrea Dovizioso (1:33.334), wyprzedzając swojego zespołowego koleg  Jorge Lorenzo o 0.080 sekundy, a także Johanna Zarco z Monster Yamaha Tech 3, który swoim ostatnim szybkim kółkiem 1:33.584 znalazł się na szóstej pozycji.

Aleix Espargaro z ekipy Aprilia Racing Team Gresini znalazł się na siódmym miejscu z czasem 1:33.626, utrzymując za sobą Daniego Pedrosę (1:33.673) oraz szybkiego Danilo Petrucciego (1:33.802) na motocyklu Ducati.

Czołową dziesiątkę zamknął Michele Pirro z Ducati Team, który swoje najlepsze okrążenie pokonał w czasie 1:33.836, tracąc niecałą sekundę do lidera treningu.

Pierwszych dziesięciu zawodników zakwalifikowało się automatycznie do drugiej sesji kwalifikacyjnej, mimo iż ich kolejność w trzecim treningu różni się od zestawienia zbiorczego trzech sesji przygotowawczych.

Image © Honda Racing Corporation