Menu

Aleix Espargaro zadowolony z nowej owiewki Aprilii

Aleix Espargaro / Aprilia Gresini Racing

Kierowca Aprilii, Aleix Espargaro był zadowolony po testach nowej aerodynamicznej owiewki w stylu Ducati, z której korzystał w drugim piątkowym treningu przed Grand Prix San Marino.

Aprilia dostarczyła swoim kierowcom ewolucję przedniej owiewki w tym sezonie, tym razem włoski producent zdecydował się na rozwiązanie, które jest bardzo podobne do rozwiązania Ducati.

Sam Lowes nie testował jeszcze nowej owiewki, która po raz pierwszy była używana podczas prywatnych testów na torze Misano, przed jak zadebiutowała w oficjalnej sesji podczas piątkowego treningu na włoskim torze.

Espargaro przyznał, że naciskał na Aprilię, aby wykorzystać nową owiewkę, po tym jak podczas testów korzystał z przymocowanych do owiewki skrzydełek w tegorocznym modelu RS-GP, z których korzystanie jest zakazane od początku obecnego sezonu.

Podczas testów, testowaliśmy zeszłoroczne skrzydełka. Spodobało mi się to na tyle, że naciskałem na inżynierów, aby zrobili nową owiewkę i wykonali naprawdę świetną robotę - powiedział Espargaro po piątkowych treningach.

[Nowa] owiewka jest fantastyczna, dużo poprawiła mi czucie [motocykla], zwłaszcza w szybkich zakrętach. Jestem bardzo zadowolony i jestem pewien, że będziemy jej używać - dodał.

Image © @GresiniRacing