Menu

Marquez sfrustrowany zachowaniem Iannone w trakcie próbnego startu

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez był sfrustrowany zachowaniem Andrei Iannone podczas próbnego startu po zakończeniu drugiego treningu, który przeszkodził Hiszpanowi w przeprowadzeniu symulacji startu wyścigu.

Po zakończeniu drugiego piątkowego treningu, Marquez podobnie jak reszta stawki, zatrzymał się w wyznaczonym na torze miejscu, aby wykonać próbny start.

Tuż przed startem kierowcy Repsol Hondy, Iannone zatrzymał się tuż zanim, dotykając tylnego koła w motocyklu Hiszpana.

Marquez, który został wybity z odpowiedniej koncentracji i w wyniku niepotrzebnego kontaktu, nie przeprowadził próbnego startu. Hiszpan wyraźnie zaprezentował swoją frustrację zachowaniem kierowcy Suzuki tuż po incydencie.

Byłem zły, ponieważ straciłem mój próbny start - powiedział Marquez, który był piątym najszybszym kierowcą w drugiej sesji treningowej, podczas której zaliczył wywrotkę.

Nie wiem [dlaczego to zrobił], zapytajcie jego, może był zbyt podekscytowany… Był dziewiąty, zyskał bezpośredni awans do Q2, to jego domowy wyścig. Może chciał się pobawić, ale ja nie zamierzałem, ja walczę o mistrzostwo.

Próbny start jest ważny, ponieważ trzeba ustawić odpowiedni moment obrotowy, trzeba ustawić wiele rzeczy. Ustawiłem motocykl, aby trenować start, ale dobrze, nie udało się tym razem.

Z Iannone zawsze się nieco bawimy, ale teraz nie mam zamiaru tego robić, ponieważ jestem skoncentrowany na mistrzostwach.

Image © Michelin