Menu

Cal Crutchlow po operacji palca wskazującego

Cal Crutchlow / LCR Honda

W niedzielę zawodnik LCR Hondy stał się ofiarą niecodziennego dla motocyklisty wypadku - Crutchlow przeciął nożem palec wskazujący u lewej ręki. Po nasilającym się bólu, dopiero w poniedziałek zdecydował się na wizytę w szpitalu. Tam lekarze stwierdzili uszkodzenie ścięgna, co poskutkowało przeprowadzeniem natychmiastowego zabiegu. 31-latek ma nadzieję, że będzie w stanie przystąpić do najbliższego wyścigu na torze Misano.

Uszkodziłem palec w niedzielę, ale do szpitala udałem się dopiero następnego dnia. W szpitalu w Pistoia zostałem przebadany przez dr Riccardo Simontiego, który odkrył, że ścięgno zostało przecięte. Operacja przebiegła sprawnie, zrobili dobrą robotę – w taki sposób Crutchlow skomentował całe zajście.

Wyścig na Misano już za pięć dni. To krótki okres na rekonwalescencję dla zawodnika. Z racji tego, start Crutchlowa w niedzielnym wyścigu będzie utrudniony, jednak on sam nie traci nadziei i zapowiada jazdę na sto procent.

Odwiedziłem specjalistę w Parmie, który założył mi szynę na palec. To daje mi większą szansę na lepszą jazdę w San Marino. Wiem, że będzie trudno, ale postaram się dać z siebie 100% – dodaje zawodnik z numerem 35.

Image © Michelin