Menu

Lorenzo gotowy pomóc swojemu partnerowi zespołowemu w zdobyciu tytułu

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo powiedział, że jest gotowy pomóc swojemu koledze z zespołu Ducati Andrei Dovizioso w walce o mistrzowski tytuł w końcowej fazie sezonu 2017.

Dovizioso na sześć rund przed końcem sezonu prowadzi w klasyfikacji przed Marqezem, Vinialesem i Rossim, który będzie pauzował przez miesiąc z powodu kontuzji i w wyniku tego raczej już się nie liczy w walce o tytuł.

Włoch powiedział w Silverstone, że nie zgadza się z poleceniami zespołowym, które są wykorzystywane w MotoGP, ale Lorenzo gotów mu pomóc w końcówce sezonu, jeśli tylko będzie to konieczne.

W tej chwili nie rozmawialiśmy z zespołem o pomocy Doviemu. Będzie czas, aby to zrobić pod koniec sezonu, jeśli pozostanie na tej samej pozycji - powiedział Lorenzo.

Marc Marquez, który traci do Andrei Dovizioso dziewięć punktów po wycofaniu się z ostatniego wyścigu, przez awarię silnika Hondy, uważa, że Ducati jest zagrożeniem na każdym torze.

Argument, że Ducati ma problem z adaptacją do niektórych torów wyścigowych już nie istnieje. Dovi będzie walczył o pozycję na podium w każdym Grand Prix. Uważałem go za jednego z moich głównych rywali przed Silverstone, ponieważ zauważyłem, jak jeździł w Austrii [pokonując Marqueza na ostatnim okrążeniu]. Może nie walczył o tytuł MotoGP jeszcze dotychczas, ale zrobił to w niższych kategoriach i musiał przejść przez różne sytuacje - wyjaśnił Hiszpan.

Image © Michelin