Menu

Przynajmniej miesiąc przerwy od startów w MotoGP dla Valentino Rossiego

Valentino Rossi

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek lekarz operujący reprezentanta Yamahy powiedział, że będzie potrzebował teraz przynajmniej trzydziestu dni na odpoczynek.

Valentino Rossi w wyniku wypadku motocrossowego w swojej ojczyźnie w czwartek doznał złamań prawej nogi w obszarze piszczeli i szpików. W nocy był on operowany przez doktora Raffaele Pascarellego.

Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że z Valentino wszystko jest w porządku i to dla nas jest najważniejsza rzecz. Myślę, że na pewno będzie musiał odpoczywać przez od 30 do 40 dni, a potem w trakcie kilku następnych tygodni ocenimy jak dalej postępować - powiedział doktor.

W trakcie najbliższych 40 dni odbędą się dwie rundy MotoGP - w Misano i Aragonii. Pierwszy z serii trzech pozaeuropejskich wyścigów zaplanowany jest na piętnasty października i ewentualnie dziewięciokrotny mistrz świata mógłby powrócić do startów.

Valentino Rossi ponownie doznał kontuzji prawej nogi. Pierwszy raz miało to miejsce na torze Mugello w 2010 roku, lecz doktor Pascarella wyjaśnił, że kości zrastają się w okresie 4-5 miesięcy. Tak więc ten uraz jest zupełnie inną historią i poprzedni nie ma tutaj zbyt dużego znaczenia.

Image © Michelin