Menu

Valentino Rossi już po operacji złamanej nogi

Valentino Rossi

Złamana prawa noga dziewięciokrotnego mistrza świata nocą została zoperowana. Nie ma jeszcze oficjalnych doniesień na temat najbliższego terminu, w którym mógłby powrócić do startów w MotoGP.

Valentino Rossi w czwartek uległ wypadkowi na motocyklu enduro. Włoch odniósł obrażenia zarówno kości piszczelowej i strzałkowej, które poprzednio złamał w 2010 przy wysokiej prędkości na torze Mugello.

W szpitalu w Anconie został przeszedł operację przeprowadzoną w godzinach pomiędzy drugą a trzecią w nocy przez doktora Raffaele Pascarellę, dyrektora działu ortopedii i traumatologii.

Operacja minęła dobrze. Rano, gdy się obudziłem, czułem się dobrze. Chciałbym podziękować całemu personelowi szpitala w Anconie i w szczególności doktorowi Pascarelli, który wykonał zabieg. Bardzo mi przykro z powodu incydentu. Chciałbym wrócić na mój motocykl najszybciej, jak to tylko możliwe. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tego dokonać - powiedział Valentino Rossi.

Złamania w nodze Włocha zostały zabezpieczone metalowym pinem. Zespół Yamaha poinformował, że operacja przebiegała bez najmniejszych komplikacji.

Valentino Rossi zajmuje obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej MotoGP ze stratą zaledwie 26 punktów do lidera - Andrei Dovizioso. Do końca sezonu 2017 pozostało jeszcze sześć rund.

Image © Michelin