Menu

Rossi w szpitalu po fatalnym wypadku na motocyklu enduro

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Najbardziej utytułowany kierowca w stawce MotoGP – Valentino Rossi znajduje się w szpitalu we Włoszech po wypadku na motocyklu enduro. Według informacji napływających z Włoch, 9-krotny mistrz świata złamał prawą nogę.

Włoskie media donoszą, że Rossi odniósł kontuzję zarówno kości piszczelowej i strzałkowej, które poprzednio złamał w 2010 przy wysokiej prędkości na torze Mugello.

Valentino nie jest optymistą. Obawia się złamania. Do zdjęcia radiograficznego [lekarze] byli zmuszeni wyciąć but, po czym Valentino powiedział mi, że czuje się bardzo źle - powiedział po wypadku ojciec Rossiego – Graziano.

Kierowca Movistar Yamahy obecnie znajduje się w szpitalu w Urbino. Według informacji dziennikarzy La Gazzetta dello Sport, Rossi przejdzie w nocy operację kontuzjowanej nogi.

Dzisiejszy wypadek może wyeliminować Włocha z mistrzostw na przynajmniej 40 dni.

Zespół Movistar Yamahy wystosował następujące oświadczenie - Kierowca Movistar Yamaha MotoGP Team Valentino Rossi miał wypadek na motocyklu enduro, podczas treningu w pobliżu swojego rodzinnego miasta w czwartek 31 sierpnia.

38-letni włoski kierowca został zabrany do szpitala Ospedale Civile di Urbino na badania. Kolejne informacje medyczne zostaną opublikowane we właściwym czasie.

Image © Michelin