Menu

Iannone nie może przystosować się do motocykla Suzuki

Andrea Iannone

Andrea Iannone powiedział, że nadal nie może rozwiązać problemów, jakie ma z motocyklem Suzuki po jego przejściu z Ducati.

Włoch w zeszłym roku wygrał w Grand Prix Austrii, lecz wraz z końcem sezonu 2016 został zwolniony z Ducati, które zakontraktowało Jorge Lorenzo z Yamahy. Boloński producent przedłużył umowę z drugim ze swoich zawodników - Andreą Dovizioso, który jest uważany za mniej konfliktowego i bardziej zrównoważonego zawodnika.

Do tej pory w bieżącym sezonie Dovizioso radzi sobie lepiej od Lorenzo. Wygrał cztery wyścigi i na sześć rund przed końcem prowadzi w klasyfikacji generalnej, podczas gdy Iannone zajmuje 16. miejsce w mistrzostwach, tylko czterokrotnie finiszując w czołowej dziesiątce. W żadnym z ośmiu wyścigów reprezentant Suzuki nie zakwalifikował się do pierwszych trzech rzędów.

Nadal mamy jakieś problemy, których dotychczas nie udało się rozwiązać. Poprawiliśmy się w niektórych punktach, ale nadal brakuje mi skuteczności w wychodzeniu z zakrętów. Mam dużo poślizgów, trudno mi kontrolować tylne koło. Są pewne trudności w zakrętach, brakuje przyczepności, gdy przyspieszam, więc mamy problemy na tym torze. Nie skręcamy dobrze w szybkich zakrętach, więc sytuacja jest nieco trudniejsza. Staramy się to poprawić, zmieniliśmy ustawienia motocykla, ale nie daje to efektów i pozostajemy w tym samym miejscu. Reaguję w każdy weekend, wyścig, ale to jest bardzo trudne. Nigdy się nie poddam - powiedział Iannone na Silverstone, gdzie rozbił się podczas walki o najniżej punktowane pozycje.

Kolega z zespołu Włocha, Alex Rins dojechał do mety GP Wielkiej Brytanii na dziewiątej pozycji, co jest jego najlepszym wynikiem w tym roku po powrocie po kontuzji.

Szef zespołu Davide Brivio opisał weekend Hiszpana jako kolejny wielki krok, przy jednoczesnym przyznaniu, że Iannone nie zdołał wykorzystać ulepszeń wprowadzonych podczas rozgrzewki.

Image © Michelin