Menu

Andrea Dovizioso: Kierowcy walczący o tytuł wątpili we mnie przed zwycięstwem na Silverstone

Andrea Dovizioso / Ducati

Nowy lider mistrzostw MotoGP Andrea Dovizioso jest przekonany, że jego rywale w walce o tytuł nie wierzyli w niego i Ducati jako realne zagrożenie do czasu zwycięstwa w niedzielnym Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Dovizioso w trakcie wyścigu na Silverstone był zmuszony do wykonania dużej pracy po starcie z szóstego pola, jednak udało się mu sięgnąć po czwarty w tym sezonie triumf, a dzięki problemowi Marca Marqueza z silnikiem, powrócił na pozycję lidera w klasyfikacji kierowców na sześć wyścigów przed końcem tegorocznej rywalizacji.

Czuję, że teraz definitywnie włączyłem się do walki o mistrzostwo - powiedział po wyścigu kierowca Ducati. Do tej pory byłem tylko tego częścią i zawsze było to wątpliwe, ale prędzej czy później doszło do tego.

Ponieważ nigdy nie walczyliśmy o mistrzostwo, nasi rywale nie sądzili, że możemy o nie walczyć do końca [sezonu], jednak dzięki wygrywaniu bardzo różniących się wyścigów na trudny torze, gdzie nie byliśmy szybcy w treningach, oznacza, że będziemy traktowani jako 100 procentowi rywale w walce [o tytuł].

Dovizioso dodał również, że trudno mu wyjaśnić, dlaczego Ducati jest tak mocne w tym roku, ze względu na mocno nieprzewidywalny tegoroczny sezon. Nie spodziewaliśmy się bycia w tej sytuacji, ale trudno mi odpowiedzieć [dlaczego], nie jest to dla mnie jasne.

Nieco się poprawiliśmy, ale trudno jest dowiedzieć się co robi konkurencja. Wygląda na to, że mają wzloty i upadki, to dla nas dziwne – zwykle nie widzieliśmy tego, zwłaszcza w Yamasze. Nie wiem jak zrobiliśmy wiele dobrej pracy lub jak bardzo prace konkurencji poszły w złą stronę.

Nie należy zbyt dużo mówić o mistrzostwach, zwłaszcza [w tym roku], ponieważ rozmawiamy o bardzo nieprzewidywalnym sezonie.

Image © Ducati Corse