Menu

Rossi zaskoczony możliwością zwycięstwa na Silverstone

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi przyznał po wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, że był zaskoczony możliwością zwycięstwa po tym jak prowadził od startu do 17 okrążenia.

Kierowca Yamahy po kwalifikacjach w których zajął drugą lokatę, spodziewał się, że będzie wstanie walczyć o najwyżej trzecią lokatę, ale po przejęciu prowadzenia od startu wyścigu z okrążenia na okrążenie uświadamiał sobie co raz bardziej możliwość zwycięstwo.

Ostatecznie Rossi jednak po ostatnich trzech okrążeniach wyścigu spadł z pierwszej na trzecią lokatę, którego wyprzedzili Andrea Dovizioso z Ducati oraz jego partnera z zespołu Mavericka Vinalesa.

Nieco się obawialiśmy [tego wyścigu], ponieważ wiedzieliśmy, że pod koniec wyścigu będziemy mieli problemy, ale na pięć okrążeń do końca, myślałem, że będę wstanie zwyciężyć - powiedział Rossi.

Niestety nieco zwolniłem na ostatnich okrążeniach. Miałem zbyt duże problemy przez co Dovi i Maverick wyprzedzili mnie. Byłem tym sfrustrowany, ponieważ nie byłem wystarczająco mocny, aby spróbować walki o odzyskanie pozycji. Jestem jednak zadowolony, ponieważ podium było moim celem.

9-krotny mistrz świata przyznał, że cisnął do końca wyścigu i ostatecznie zakończył wyścig 0.6 sekundy za Vinalesem.

Zrobiłem wszystko co mogłem i dwa lub trzy razy przestrzeliłem zakręt - dodał Rossi.

Image © Yamaha Motor Racing