Menu

Trzeci trening GP Wielkiej Brytanii dla Johanna Zarco. Cal Crutchlow na szczycie klasyfikacji po trzech sesjach

Johann Zarco / Monster Yamaha Tech 3

Opady deszczu w trzeciej sesji treningowej GP Wielkiej Brytanii uniemożliwiły kierowcom MotoGP poprawę czasów, dlatego Cal Crutchlow (LCR Honda) pozostaje na szczycie klasyfikacji przed Valentino Rossim i Maverickem Vinalesem z Yamahy.

Aleix Espargaro utrzymuje czwartą lokatę, a czołową piątkę uzupełnia Marc Marquez mimo dwóch piątkowych wywrotek.

Tuż przed kwalifikacjami na szóstej pozycji plasuje się najszybszy reprezentant Ducati, Jorge Lorenzo. Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) utrzymuje siódmą lokatę przed Polem Espargaro z Red Bull KTM Factory Racing.

Andrea Dovizioso do Q2 awansuje z dziewiątej pozycji wraz ze Scottem Reddingiem, który odnotował dziesiąty najlepszy czas na przestrzeni trzech sesji treningowych.

O awans w Q1 będą musieli powalczyć między innymi Dani Pedrosa, Jonas Folger czy Andrea Iannone.

Kto najszybszy w trzecim treningu?

Wprawdzie wyniki trzeciego treningu nie mają dużego znaczenia, ponieważ zawodnikom nie udało się poprawić czasów, jednak należy odnotować, że najszybszy w sobotniej sesji był Johann Zarco z czasem 2:01.734.

Utrzymał on za sobą Mavericka Vinalesa choć różnica między nimi wyniosła zaledwie 0.143s. Trzeci był Jonas Folger ścigający się, podobnie jak wspomniana wyżej dwójka, na motocyklu Yamahy.

Marc Marquez długo utrzymywał się na prowadzeniu, lecz ostatecznie zajął siódmą pozycję za Andreą Dovizioso, Danilo Petruccim i Calem Crutchlowem.

Image © Michelin