Menu

Maverick Vinales najszybszy w pierwszym treningu MotoGP na torze Silverstone

Maverick Vinales / Monvistar Yamaha MotoGP

Maverick Vinales z zespołu Movistar Yamaha MotoGP okazał się najszybszym zawodnikiem podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone, wyprzedzając Jorge Lorenzo i Cala Crutchlowa.

Hiszpan swoje najszybsze okrążenie pokonał pod koniec sesji wykręcając czas w postaci 2:02.130, co dało mu ostatecznie ponad pół sekundy przewagi nad drugim w zestawieniu Jorge Lorenzo z Ducati.

Bardzo dobrym tempem podczas pierwszych przygotowań popisał się Cal Crutchlow, dla którego do domowa runda. Brytyjczyk osiągnął rezultat w postaci 2:02.769, co pozwoliło utrzymać za sobą Marca Marcqueza (2:02.857) i Valentino Rossiego (2:02.995).

Drugą piątkę otworzył tymczasem Alvaro Bautista z czasem 2:03.025, osiągając przewagę jedynie 0.019 sekundy nad szóstym Johannem Zarco i kolejne 0.240 sekundy nad ósmym Aleixem Espargaro, który odnotował rezultat 2:03.284.

Dziewiąty był Scott Redding (2:03.336), natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął Andrea Dovizioso z Ducati, który do najszybszego Vinalesa stracił 1.207 sekundy.

Słabiej w pierwszym treningu zaprezentował się Dani Pedrosa, który swoje najszybsze okrążenie pokonał na początku sesji, co dało mu dopiero czternastą lokatę.

Image © Yamaha Motor Racing