Menu

Thomas Luthi uzupełni skład zespołu Marc VDS MotoGP?

Jack Miller

Najprawdopodobniej szwajcar startujący od sezonu 2010 w klasie Moto2 wreszcie dostanie szansą na awans do MotoGP.

Aktualny lider Moto2 - Franco Morbidelli, który ma na swoim koncie 207 punktów podpisał już kontrakt z ekipą Marc VDS w MotoGP na starty w sezonie 2018. Zajmujący drugą pozycję w klasyfikacji Moto2 Thomas Luthi jest przymierzany do uzupełnienia składu zespołu satelickiego Hondy.

Promocja Morbidell'ego do belgijskiego zespołu MotoGP została ogłoszona w czerwcu, ale po przejściu Jacka Millera do Pramac Ducati, VDS potrzebuje jeszcze jednego zawodnika Według Speedweek.com, Sam Lowes i Stefan Bradl wskazali Luthiego jako najlepszego kandydata do zajęcia wolnego motocykla.

Luthi był mistrzem świata 125cc w 2005 r. Dzięki zdobyciu tytułu został wybrany przez swój kraj w 2005 najlepszym sportowcem roku, pokonując taką osobistość, jak tenisistę Rogera Federera. Od 2007 zaczął karierę w kategorii pośredniej, gdzie w sezonie 2016 zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Doświadczenie 30-latka w MotoGP ogranicza się do jednorazowych testów na Hondzie (2005r) i KTM (2016), po których szef zespołu Mike Leitner stwierdził: Był zaskakująco dobry i szybki, aby dostosować się do naszego MotoGP motocykla.

Image © Michelin