Menu

Karel Abraham zostaje w Aspar Ducati na sezon 2018

Karel Abraham / Pull & Bear Aspar Team

Karel Abraham przedłużył kontrakt z zespołem Aspar Ducati do 2018 roku. Na drugim motocyklu zasiądzie Alvaro Bautista.

Czeski zawodnik wrócił w tym sezonie do Motocyklowych Mistrzostw Świata po ciężkim epizodzie w World Superbike. Po powrocie, Karel zasiadł na Ducati o najstarszej specyfikacji GP15.

Jestem bardzo szczęśliwy i w przyszłym roku czekam na nowe wyzwania, ale teraz muszę skupić się na reszcie tego sezonu, co jest najważniejsze. Jak powiedziałem, jestem bardzo zadowolony, ale musimy skupić się na tym co dzieje się teraz - powiedział Karel Abraham.

Dyrektor generalny Aspar Ducati, Jorge Martinez uważa, że decyzja dotycząca podpisania kolejnego kontraktu była bardzo prosta. Zespół jest bardzo zadowolony z pracy jaką wykonuje Abraham i mają nadzieję na jego dalszy rozwój w następnym sezonie.

Kiedy podpisywaliśmy z nim kontrakt na sezon 2017 czuliśmy, że może być dobrym zawodnikiem, ale wyniki, które osiągnął są dla nas bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jeździ znacznie lepiej, niż się tego spodziewaliśmy – tłumaczy Jorge Martinez.

„To był prosty wybór. Karel jest zadowolony z zespołu a my z niego, więc chcemy kontynuować naszą współpracę i osiągać wyznaczone przez nas cele._

Obecnie czeski zawodnik zajmuję siedemnastą pozycję z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów.

Image © Michelin