Menu

Takaaki Nakagami zawodnikiem LCR Hondy w MotoGP w sezonie 2018

Takaaki Nakagami

Takaaki Nakagami, rywalizujący obecnie w Moto2, w przyszłym sezonie wyścigowym zadebiutuje w Motocyklowych Mistrzostwach Świata z zespołem LCR Honda.

Japoński zawodnik od sezonu 2018 będzie rywalizował u boku Cala Crutchlowa, co oznacza, że po dwuletniej przerwie ekipa Lucio Cecchinellego będzie dysponowała dwoma motocyklami w stawce MotoGP.

Odkąd jeździłem na małym motocyklu, gdy miałem cztery lata, zawsze starałem się konkurować z najlepszymi na świecie. Ta szansa stała się prawdziwa dzięki wszystkim moim współpracownikom i fanom - powiedział Takaaki Nakagami.

W tym sezonie pozostało jednak siedem wyścigów Moto2, w tym Grand Prix Japonii. Będę koncentrował się na tych wyścigach, zdobywając potrzebne umiejętności na przyszły rok. Mam nadzieję, że wszyscy będą nadal mnie wspierać, tak jak do tej pory.

Jesteśmy szczęśliwi móc potwierdzić, że Takaaki Nakagami jest nowym członkiem naszego zespołu; zespołu, który powiększy się o załogę z dużym doświadczeniem - dodał Lucio Cecchinello.

Ten projekt, obok naszego obecnego programu z Calem Crutchlowem, oznacza spełnienie naszych sportowych ambicji.

Jestem naprawdę zadowolony i w imieniu całego zespołu LCR Honda mogę powiedzieć, że wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani do pracy z debiutantem takim jak Taka, ponieważ odkąd zadebiutował jako młodzik, pokazał ogromny potencjał.

Z mojej strony, zespołu oraz HRC, Takaaki otrzyma najlepsze wsparcie, przy kolejnym wyzwaniu w jego karierze.

Japończyk obecnie plasuje się na siódmej lokacie w klasyfikacji kierowców Moto2, w swoim szóstym sezonie na zapleczu MotoGP.

Image © IDEMITSU Honda Team Asia