Menu

Scott Redding w Aprilli od sezonu 2018

Scott Redding

Włoski producent motocykli Aprilia potwierdziła podpisanie kontraktu na rok 2018 ze Scottem Reddingiem. Brytyjczyk zajmie miejsce Sama Lowesa i stanie do walki o mistrzostwo u boku Aleixa Espargaro.

Dla Reddinga jest to powrót do ekipy Fausto Gresiniego w której debiutował w MotoGP w 2014 roku na Hondzie w klasie Open.

Firma pokłada nadzieje w 24-letnim zawodniku. Mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie w MotoGP, które może okazać się bardzo cenne dla wciąż rozwijającej się Aprilli.

Zatrudniając Scotta spodziewamy się, że praca, którą wykonuje nasz zespół dla Aprilli przybliży nas do upragnionego zwycięstwa_ – komentuje Romano Albesiano, menadżer Aprilli.

Aleix jest gwarantem naszego zespołu. Wraz ze Scottem są interesującym duetem, który może przynieść wiele dobrego naszej marce.

Do tej pory Scott Redding ma na swoim koncie wicemistrzostwo w klasie Moto2 zdobyte w 2013 roku. W MotoGP udało mu się zająć trzecią pozycję w Misano w 2015 roku i również trzecią pozycję w mokrym wyścigu Assen w sezonie 2016.

W tym samym czasie Aprillia pożegnała Sama Lowesa. Zawodnik podpisał z firmą dwuletni kontrakt, jednak Włosi zdecydowali się na rozwiązanie umowy już po roku współpracy.

Image © Michelin