Menu

Menedżer Sama Lowesa potwierdza rozstanie z Aprilią

Sam Lowes / Aprilia Racing Team Gresini

Choć Aprilia nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej sytuacji, Roger Burnett, który reprezentuje Sama Lowesa wyraźnie dał do zrozumienia, że obie strony rozwiążą kontrakt z końcem tego sezonu. Lowesa zastąpi inny Brytyjczyk, Scott Redding, obecny zawodnik Pramac Ducati.

Sam rozpoczął swoją przygodę z MotoGP podpisując dwuletni kontrakt z Aprilią na sezony 2017 i 2018. Okazało się jednak, że umowa zamiera klauzulę, z której firma postanowiła skorzystać w miniony czwartek.

W umowie Aprilia miała dla siebie czas od 10 do 15 sierpnia, w którym mogła zdecydować o przerwaniu kontraktu z Samem po roku współpracy – skomentował menedżer Lowesa.

Jest to zaskakująca sytuacja, zważając na to, że Sam jest debiutantem. Korzysta z zupełnie nowego motocykla, a jego zespołowy partner poszedł w zupełnie innym kierunki. Nie mam pojęcia dlaczego zapadła taka decyzja.

Burnett ma nadzieję na kontynuację pracy Lowesa w MotoGP. Na ten moment wolne miejsca zostają w zespole Marc VDS Honda i satelickich ekipach Ducati, Aspar i Avantii.

Image © Michelin