Menu

Scott Redding zastąpi Sama Lowesa?

Scott Redding

W czwartek zespół Pramac Ducati ogłosił zakontraktowanie Jacka Millera u boku którego ścigać się będzie Danilo Petrucci, co sprawiło, że dla Scotta Reddinga zabrakło miejsca.

Przyszłość Brytyjczyka w MotoGP stanęła pod znakiem zapytania. Przewidywano jego powrót do zespołu Hondy Marc VDS lub przejście do serii Superbike.

Wszystko wskazuje na to, że los uśmiechnął się do Scotta i w następnym sezonie zajmie miejsce Sama Lowesa w Aprili. Jego zespołowym partnerem zostanie Aleix Espargaro, którego kontrakt z włoską marką obowiązuje do 2018 roku.

Lowes nie może zaliczyć debiutanckiego sezonu w MotoGP do udanych. Został zupełnie przyćmiony przez Espargaro. W klasyfikacji generalnej różni ich aż jedenaście miejsc.

Manager Aprili, Romano Albesiano, w trakcie trwania rundy w Brnie powiedział, że to jego zespół wciąż daje mu kolejne szanse na poprawę swojej formy.

Sam wciąż jest w fazie stabilizacji. Chcemy dać mu szanse, ale jest to bardzo trudne dla nowicjusza. Zwykle nawet bardzo dobry motocyklista potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowego sprzętu - komentuje Albesiano.

Image © Michelin