Menu

Pol Espargaro: KTM jest teraz wstanie walczyć o Q2

Pol Espargaro / KTM

Pol Espargaro jest przekonany, że on i zespół KTM pokazał w Brnie, że jest wstanie walczyć o miejsce w Q2 nawet w suchych warunkach.

Młodszy z braci Espargaro twierdzi, że mógł walczyć o Q2 już podczas Grand Prix Czech po dobrym tempie jakie zaprezentował w czwartym treningu, w którym zajął dziewiątą lokatę i dotrzymywał tempa kierowcy Monster Yamahy Tech 3 – Johann’owi Zarco.

Hiszpan jednak w kwalifikacjach przed wyścigiem do czeskiej rundy zajął dopiero na osiemnastym miejscu przed swoim partnerem z zespołu Bradley’em Smith’em, po tym jak wywrócił się w trakcie trwania Q1.

Było naprawdę bardzo blisko - powiedział Pol Espargaro. Po tym co zrobiliśmy w czwartym treningu, gdzie miałem Zarco przed sobą i byłem wstanie go złapać, osiągi naszego motocykla były dla mnie niespodzianką.

[W Q1] mogłem jechać tak samo, ale było zbyt gorąco, gdyby nie to, to mógłbym wykręcić czas okrążenia na poziomie czołówki, czego żałuje, ponieważ po raz pierwszy walczyliśmy o Q2 w normalnych warunkach.

Espargaro przyznał także, że był zdenerwowany stając przed szansą wejścia do Q2. Po raz pierwszy znaleźliśmy [tempo], pozwalające na jazdę w Q2 w suchych warunkach, normalnych warunkach, ale może byłem nieco zdenerwowany. Za bardzo przekroczyłem limit i wywróciłem się.

Mimo wypadku jestem naprawdę zadowolony, ponieważ pokazałem, że zespół może to zrobić i że mamy motocykl na niezłym poziomie. Musimy go [w pełni] wykorzystać i czuję, że jesteśmy wstanie walczyć o czołową dziesiątkę i musimy jeszcze ciężej pracować, a także postarać się wyeliminować tego typu błędy w takich sytuacjach.

Image © KTM