Menu

Buriram zastąpi Phillip Island w kalendarzu testów przedsezonowych w 2018 roku?

Wyścig na torze Buriram Mistrzostw Świata Superbike'ów

Według doniesień portalu Motorsport.com, tajlandzki tor Buriram ma zastąpić australijski Phillip Island podczas przyszłorocznych zimowych testów MotoGP.

Nadal jednak oficjalnie nie potwierdzono, że Tajlandia dołączy do kalendarza mistrzostw w 2018 roku jako 19 runda, prawdopodobnie znajdzie miejsce pod koniec sezonu, w trakcie części azjatyckiej.

Portal Motorsport.com dowiedział się od zespołów, że dostaną one szansę na poznanie toru Buriram podczas drugiej tury testów przedsezonowych w przyszłym roku. Tajlandzki obiekt obecnie gości Mistrzostwa Świata Superbike’ów.

Podobnie jak w 2017 roku, pierwsze testy przed nowym sezonem odbędą się na torze Sepang, prawdopodobnie w dniach 28-30 stycznia, przed tym jak w połowie lutego w dniach 16-18, kierowcy po raz pierwszy pojadą na tor Buriram.

Trzecia, a zarazem ostatnia tura testów ma odbyć się tak jak w ostatnich latach na torze Losail dwa tygodnie przed otwierającym sezon 2018 Grand Prix Kataru.

Na oficjalne potwierdzenie włączenia do mistrzostw Grand Prix Tajlandii trzeba jednak czekać do września, kiedy to zostanie opublikowany oficjalny kalendarz Grand Prix na sezon 2018.

Image © Red Bull Content Pool