Menu

Zawodnicy Yamahy czują się dużo pewniej po testach w Brnie

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Valentino Rossi i Maverick Vinales z powodzeniem zakończyli weekend w Brnie. Po niedzielnym wyścigu, zawodnicy z powrotem wrócili na czeski tor, by przetestować nowe części do ich motocykli. Kierowcy dostali do dyspozycji nowe owiewki aerodynamiczne i karbonowe widelce marki Öhlins.

Valentino Rossi może zaliczyć testy w Brnie do bardzo udanych. #46 ukończył dzień na pierwszej pozycji, w ostatniej minucie pobijając prowadzącego od trzech godzin Marca Marqueza. Różnica w czasach wynosiła jedynie 0.018 sekund, co jest świetną zapowiedzią na dobre ściganie w kolejną niedzielę.

Zazwyczaj nie lubię poniedziałkowych testów, ale jestem bardzo szczęśliwy – powiedział Valentino Rossi. Jest to ciężka część naszej pracy. Zajęcie pierwszej pozycji zawsze podnosi mnie na duchu.

Mam dobre przeczucie co do przetestowanych rzeczy, ale to wszystko i tak zależy od toru. Użyliśmy skrzydełek. Są świetne i myślę, że odegrają dużą rolę w wyścigu w Austrii.

Podczas poniedziałkowych testów zdobywca trzeciego miejsca, Maverick Vinales, potrzebował czasu, by złapać swój rytm. Ostatecznie najlepszy czas jaki uzyskał to 1:55.335, na sześćdziesiątym piątym z sześćdziesięciu dziewięciu okrążeń. Hiszpan miał do dyspozycji przetestowanie nowych owiewek i karbonowy widelec.

Przetestowaliśmy karbonowy widelec od Öhlins, który jest znacznie lżejszy, ale mimo wszystko oczekiwaliśmy zupełnie czegoś innego. Założyły go jeszcze raz w Austrii i zobaczmy co tam pokaże - przyznał Vinales.

Nie testowaliśmy nowych opon Michelin, ponieważ chciałem zachować to tempo, które utrzymywałem na aktualnym ogumieniu – dodał Hiszpan.

Image © Yamaha Motor Racing