Menu

Marquez: Próbujemy znaleźć ustawienia na wyścig w Austrii

Marc Marquez / Repsol Honda

Niedzielny zwycięzca czeskiego wyścigu, Marc Marquez, zajął drugie miejsce w poniedziałkowych testach na torze w Brnie, wykręcając najlepszy czas już na trzy godziny przed zakończeniem dnia.

Na minutę przed końcem, Valentino Rossi poprawił jego czas o 0.018 sekundy i to on stał się bohaterem dnia testowego.

W trakcie wykręcania sześćdziesięciu siedmiu okrążeń, Marquez skoncentrował się na przygotowaniu do następnego wyścigu, który odbędzie się w Austrii na torze Red Bull Ring. Jego zespołowy kolega znalazł się dopiero na siódmym miejscu, tracąc do lidera 0.633 sekundy.

Testy to doskonały czas, kiedy zawodnicy mogą wypróbować nowe rozwiązania w motocyklach. W poniedziałek ekipy Hondy i Yamahy skorzystały i przetestowały nowe skrzydełka, które są w stanie poprawić przyspieszenie.

Jestem zadowolony z przebiegu testów – skomentował Marc Marquez.

Temperatura była w porządku i przyczepność była bardzo dobra, dzięki temu łatwo było wejść w rytm, a pokonywanie kolejnych okrążeń nie sprawiało większego problemu.

Próbujemy znaleźć coś przed wyścigiem w Austrii. Musimy być tam mocni. Musimy mieć na uwadze stabilność hamowania. Poza tym przetestowaliśmy niektóre rzeczy z elektroniką i przednią oponą - dodał lider klasyfikacji kierowców.

Image © Honda Racing Corporation