Menu

Rossi najszybszy podczas poniedziałkowych testów w Brnie

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi uzyskał najlepszy czas poniedziałkowych testów po wyścigu o Grand Prix Czech na torze, wyprzedzając w końcówce Marca Marqueza.

Rossi pokonał czeski obiekt w 1:55.162 na minutę przed zakończeniem sesji testowej, poprawiając przy tym wynik Marca Marqueza o 0.018 sekundy, który objął prowadzenie na 3 godziny przed zakończeniem poniedziałkowych jazd.

Włoch testował nową aerodynamiczną owiewkę w swojej Yamasze YZR-M1, z kolei drugi z kierowców japońskiego producenta Maverick Vinales ukończył sesje z trzecim czasem. Hiszpan prowadził przez większą część poniedziałkowych testów, jednak ostatecznie nie był wstanie wystarczająco poprawić czas.

Tuż za czołową trójką znalazł się Jorge Lorenzo z Ducati, podczas gdy jego partner z zespołu był dopiero jedenasty. Włoski producent zaprezentował w Czechach nową, radykalną owiewkę, z której przez weekend w Brnie korzystał Jorge Lorenzo.

Za Hiszpanem znalazł się Francuz z zespołu Monster Yamaha Tech 3 – Johann Zarco, przed Cal’em Crutchlow’em, który był blisko Vinalesa na początku dnia, jednak od połowy trwania sesji odstawał od kierowcy Yamahy, odczuwając skutki sobotnie wypadku w trakcie trzeciego treningu.

Dopiero na 7. lokacie ze stratą ponad 0.6 sekundy do partnera z zespołu znalazł się Dani Pedrosa. Tuż za kierowcą Repsol Hondy o zaledwie 0.035 sekundy wolniejszy czas wykręcił Jonas Folger.

Najszybszym spośród trzech kierowców Suzuki był Andrea Iannone. Wraz z etatowymi kierowcami japońskiego producenta testował kierowca testowy Suzuki Takuya Tsuda. Kiedy Iannone rano zaliczył wywrotkę, na tor powrócił dopiero popołudniu, jednak ostatecznie zajął 9. lokatę. Z kolei Alex Rins i Tsuda zajęli odpowiednio 14. i 18. lokatę. Czołową dziesiątkę uzupełnił Aleix Espargaro z Aprilii.

W trakcie testów po wyścigu w Brnie na torze nie pojawiły się motocykle zespołów klienckich Ducati – Pramac Racing, Aspar Team, Reale Avintia Racing.

Image © Yamaha Motor Racing