Menu

Marc Marquez dedykuje zwycięstwo w Brnie Angelowi Nieto

Najlepsza trójka wyścigu w Czechach, od lewej: Dani Pedrosa, Marc Marquez, Maverick Vinales

Zwycięzca niedzielnego wyścigu, Marc Marquez zadedykował zdobyte podium Angelowi Nieto - legendzie wyścigów motocyklowych.

24-letni zawodnik przez cały weekend pokazywał swoim rywalom, że w niedzielnym wyścigu będzie trudno powstrzymać go przed zdobyciem pierwszego miejsca. Nie potrafiła tego zrobić nawet zmienna pogoda. Wyścig rozpoczął się na mokrym torze, co skutkowało rozpoczęciem jazdy na oponach przeznaczonych na mokrą nawierzchnię. Przez pierwsze okrążenia prowadził Jorge Lorenzo, ale niestety fatalny pit stop sprawił, że #99 finiszował dopiero na piętnastej pozycji.

Zmiana opon była kluczem do zwycięstwa Marka Marqueza, ponieważ ujawniła błędny dobór opon na początku wyścigu. Dzisiejszy wyścig jest bardzo ważny dla całego MotoGP, również dla Angela Nieto, któremy dedykujemy całe hiszpańskie podium. Niedzielny wyścig był dla niego – powiedział Marc Marquez.

Dobraliśmy perfekcyjną strategię, tylko ta tylna opona.. Założyłem miękką mieszankę i pomyślałem, że może dać mi to dodatkową moc przez cztery lub pięć okrążeń, ale było zupełnie odwrotnie.

Wróciłem do padoku, kiedy wciąż było mokro, ale stwierdziłem 'Ok, spróbuję'. Prawie się przewróciłem trzy albo cztery razy na pierwszym okrążeniu, ale w końcu złapałem rytm.

Po wygranym wyścigu Marc Marquez utrzymuje się na pozycji lidera. Jego największy rywal, Maverick Vinales, ukończył wyścig na trzeciej pozycji, ale mimo to traci do #93 14 punktów.

Image © Honda Racing Corporation