Menu

Marc Marquez z pole position do rywalizacji o GP Czech

Marc Marquez / Repsol Honda

Marc Marquez wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu o GP Czech. Reprezentant Repsol Hondy wyprzedził drugiego Valentino Rossiego o 0.092s. Na trzeciej pozycji finiszował Dani Pedrosa.

Pierwsza część sesji rozpoczęła się od upadku Sama Lowesa, który stracił panowanie nad przodem motocykla w dwunastym zakręcie.

Podczas dość pracowitego początku kwalifikacji najlepszy czas zanotował Folger - 1:56.540. Za nim plasowali się Danilo Petrucci i Alvaro Bautista. Na torze znajdowali się niemal wszyscy zawodnicy, oprócz Andrei Iannone, który miał problemy techniczne.

Po chwili doszło do kolejnej wywrotki, a tym razem przewrócił się Pol Espargaro.

Na prowadzeniu doszło do zmian, kiedy najlepszy czas udało się wykonać Bautiscie, który wyprzedził tym samym Alexa Rinsa (Suzuki). Niemniej jednak już po pojawieniu się flagi w biało-czarną szachownicę na pierwsze miejsce wskoczył Petrucci i wraz z Bautistą awansowali do Q2. Rinsowi na trzeciej pozycji zabrakło zaledwie 0.006s.

Druga część sesji rozpoczęła się udanie dla Daniego Pedrosy, który zaprezentował lepsze tempo od Marqueza i objął prowadzenie z czasem 1:55.313.

Do zmiany lidera doszło jednak w momencie, gdy Marquez jako jedyny przełamał barierę 1:55, notując tym samym najlepszy czas. Pedrosa natomiast stracił kolejne miejsce, ponieważ szybszy od niego okazał się także Valentino Rossi.

W momencie zakończenia się sesji nikt nie był w stanie zagrozić Marquezowi, którym zdobył pole position do niedzielnego wyścigu na torze w Brnie.

Valentino Rossi utrzymał drugą lokatę i wraz z Danim Pedrosą ustawią się obok Marqueza w pierwszym rzędzie.

Drugą linię uzupełnią Andrea Dovizioso, Cal Crutchlow i Jorge Lorenzo.

Maverick Vinales linię mety przekroczył z siódmym najlepszym czasem, wyprzedzając Petrucciego i Bautistę.

Kolejne pozycje w czołowej dwunastce zajęli: Johann Zarco, Aleix Espargaro i Loris Baz.

Image © Honda Racing Corporation