Menu

Andrea Dovizioso z najlepszym czasem w drugiej sesji treningowej na torze w Brnie

Andrea Dovizioso / Ducati Team

Andrea Dovizioso z zespołu Ducati osiągnął najlepszy rezultat podczas drugiego treningu Grand Prix Czech na torze w Brnie, osiągając czas w postaci 1:56.332.

Włoski zawodnik przez całą sesję prezentował bardzo dobre tempo i plasował się w czołówce z czasami, co ostatecznie pozwoliło mu, na przesychającym torze, przejechać najszybsze okrążenie 1:56.332 i wyprzedzić drugiego w zestawieniu Jonasa Folgera o prawie 0.4 sekundy.

Trzecia lokata finalnie należała do zawodnika zespołu Pramac Racing Danilo Petrucciego, który osiągnął rezultat 1:56.751, tracąc do najszybszego Dovizioso 0.419 sekundy, jednak zdołał utrzymać się przed drugim zawodnikiem Monster Yamaha Tech 3 Johannem Zarco, który był czwarty.

Czołową piątkę zamknął Hector Barbera z Reale Avintia Racing (+0.532 s.), przed Scottem Reddingiem (+0.573 s.), Danim Pedrosą (+0.601 s.) i Calem Crutchlowem z LCR Honda (+0.629 s.).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Aleix Espargaro z czasem 1:57.019 oraz Marc Marquez, który osiągnął rezultat 1:57.209 i do lidera stracił 0.877 sekundy.

Słabsze tempo w drugim treningu zaprezentował duet Yamahy - Maverick Vinales był jedenasty, natomiast Valentino Rossi dopiero czternasty.

W czołowej dziesiątce nie znalazł się także Jorge Lorenzo, który testował prototyp przedniej owiewki z nową aerodynamiką. Hiszpan ustanowił dopiero piętnasty czas.

Image © Ducati Team