Menu

Shuhei Nakamoto dołącza do Dorny

Shuhei Nakamoto

Były szef HRC, Shuhei Nakamoto zdecydował się dołączyć do Dorny – firmy, która posiada wyłączność na dystrybucję praw komercyjnych Motocyklowych Mistrzostw Świata od 1992 roku.

Nakamoto, który w zeszłym roku opuścił zespół Hondy razem z Alberto Puigiem zajmie się poszukiwaniem nowych talentów. Młodzi kandydaci do mistrzostw świata mają być wyłaniani z takich zawodów jak Asia Talent Cup, British Talent Cup i European Talent Cup.

Japończyk będzie także wspierać i nawiązywać kontakty z azjatyckimi motocyklistami, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie młodym zawodnikom.

Kariera Nakamoto rozpoczęła się od projektowania nadwozi do motocykli Hondy. W 2000 roku zaliczył epizod w F1, gdzie zaprojektował Hondę RA107. 1 grudnia 2008 roku (na cztery dni przed tym, jak Honda ogłosiła wycofanie się z F1), powrócił do HRC jako wiceprezes, gdzie pełnił funkcję szefa zespołu Repsol Honda MotoGP.

Jako szef HRC był bardzo zaangażowany w rozwój techniczny motocykli. W ciągu ośmiu lat jego pracy, kierowcy Hondy zdobyli cztery razy tytuły mistrzowskie oraz pięć tytułów konstruktorów.

To zaszczyt powitać Nakamoto w Dornie – skomentował Camelo Ezpeleta. Jego doświadczenie jest dla nas bardzo cenne, co sprawia, że jest dla naszej firmy ogromnym atutem. Oczekuję, że nasza współpraca będzie bardzo owocna.

Image © Honda Racing Corporation