Menu

Zmarł 13-krotny mistrz świata Angel Nieto

Angel Nieto

Angel Nieto 26 lipca uległ wypadkowi, podczas którego doznał poważnych obrażeń głowy. Zmarł wieczorem 3 sierpnia 2017 roku po incydencie na quadzie.

70-latka utrzymywano w śpiączce farmakologicznej. W środę stan Angela zaczął się poprawić, więc lekarze podjęli decyzję o wszczęciu procesu wybudzania. Niestety później nastąpiły komplikacje.

W czwartkowym oficjalnym komunikacie lekarze informowali o stanie krytycznym Angela Nieto. W wyniku obrzęku mózgu zmarł w szpitalu Policlinica de Nuestra Senora del Rosario.

Hiszpański zawodnik wygrał 90 Grand Prix w klasach 50, 80 i 125 cm3 w latach 1964-1986. 139 razy stawał na podium i wywalczył 69 pole position.

Z racji jego przesądności ciągle powtarzał, że zdobył 12+1 tytułów. Jedynie Giacomo Agostini, włoski motocyklista, posiada na swoim koncie więcej tytułów - 15. Pomimo skończonej kariery w 1986 roku, pozostał w padoku i wziął pod opiekę swojego syna Pabla Nieto oraz bratanka Fonsi. Komentował również wyścigi w hiszpańskiej telewizji i prowadził zespół z Emilio Alzamorą (obecny manager Marca Marqueza).

Image © Wikipedia