Menu

Johann Zarco najszybszy w pierwszym treningu GP Czech

Johann Zarco / Monster Yamaha Tech 3

Johann Zarco z zespołu Yamaha Tech 3 ustanowił najlepszy czas w mokrych warunkach na torze Brno podczas pierwszego treningu GP Czech MotoGP.

Na prowadzenie Zarco wysunął się jednak dopiero pod koniec sesji. Czas 2:05.201 pozwolił mu wyprzedzić drugiego Jorge Lorenzo z Ducati i utrzymać nad nim przewagę w postai 0.120 sekundy.

Niemniej jednak tuż po pojawieniu się flagi w biało-czarną szachownicę, Lorenzo stracił drugą lokatę, kiedy w klasyfikacji wyprzedził go Marc Marquez. Obaj reprezentanci Hondy korzystali dziś z różnych wariantów nowych owiewek aerodynamicznych.

Lorenzo ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji przed Danim Pedrosą.

Duet Yamaha, Valentino Rossi i Maverick Vinales, finiszowali odpowiednio na piątej i szóstej lokacie. Piąty Rossi do najszybszego Zarco stracił przeszło pół sekundy.

Czołowa dziesiątka została uzupełniona przez Danilo Petrucciego, Hectora Barberę, Aleixa Espargaro i Jonasa Folgera.

Andrea Dovizioso sesję zakończył dopiero na dwunastej lokacie. Drobne problemy na torze miał z kolei Andrea Iannone, który w dziesiątym zakręcie wyjechał poza tor, lecz z pomocą porządkowych zdołał powrócić na pętlę w Brnie. W treningu obyło się bez większych incydentów.

Image © Michelin