Menu

Maverick Vinales: Druga cześć sezonu ma kluczowe znaczenie

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Grand Prix Czech MotoGP zbliża się wielkimi krokami, czego doczekać nie może się Maverick Vinales z zespołu Movistar Yamaha MotoGP.

Po wykorzystaniu wakacyjnej przerwy, Hiszpan jest gotowy do walki o mistrzowski tytuł, skupiając się na osiąganych wynikach, ponieważ druga część sezonu będzie kluczowa.

Jego dotychczasowy sukces na czeskim torze to drugie miejsce w klasie Moto3 w 2013 roku. Dla porównania jego zespołowy kolega, Valentino Rossi, stanął tu na podium czternaście razy, co stawia przez Maverickiem nie lada wyzwanie.

W tym sezonie jednak to Vinales znajduje się na wyższej pozycji w klasyfikacji generalnej zajmując drugą lokatę ze stratą pięciu punktów do lidera Marca Marqueza.

Spędziłem wakacje z moją rodziną i przyjaciółmi, ale mimo wszystko nie mogę się już doczekać, by z powrotem wrócić na tor - przyznał Vinales.

Teraz musimy się dobrze skupić, ponieważ druga część sezonu będzie kluczowa, jeśli chcemy dalej myśleć o mistrzostwie. Nie ma miejsca na żadne błędy.

Trenowałem ostro, by przygotować się do wyścigu w Brnie i Austrii. Są to dwa tory, które lubię i myślę, że będę tam mocy - dodał Hiszpan.

Image © Yamaha Motor Racing