Menu

Jorge Lorenzo: Druga część sezonu będzie dużo lepsza niż pierwsza

Jorge Lorenzo / Ducati Team

Jestem pewien, że zrobiliśmy duży postęp. W taki oto sposób swoje poczynania na torze od początku obecnego sezonu wyścigowego komentuje Jorge Lorenzo.

Po 9-letniej przygodnie z zespołem Yamaha, w 2017 roku Hiszpan postanowił kontynuować karierę motocyklisty w Ducati. Sezon ten jest dla niego dużo trudniejszy od poprzednich. Póki co, rywalizacja nie toczy się tak, jak planował to Jorge.

Celem kierowcy Ducati było zdobycie tytułu dla marki z Bolonii i to właśnie po to zawarto z nim kontrakt. Presja wywierana przez otoczenie oraz zwycięstwa drugiego zawodnika (Andrea Dovizioso) spowodowały, że wielka zmiana Lorenzo przyniosła mu dziewiąte miejsce w generalnej klasyfikacji i tylko jedno podium (trzecie miejsce w Jerez). Jorge jest świadomy tego, że czeka przed nim jeszcze wiele pracy.

Zaraz po niemieckim Grand Prix udałem się na kilka dni urlopu, by odpocząć i oczyścić umysł - powiedział przed rywalizacją w Brnie Jorge Lorenzo. Potem ciężko trenowałem przez trzy tygodnie, by móc spokojnie przygotować się na dalszą część sezonu.

Hiszpan dodał także, że czeka z niecierpliwością na rozpoczęcie drugiej części sezonu i liczy na lepszą konkurencyjność względem swoich najbliższych rywali.

Tor jest ciężki, ale mam z nim wiele dobrych wspomnień. Nie mogę się doczekać, by wrócić tu i popracować z moim zespołem nad zwiększeniem naszej konkurencyjności. Jestem pewien, że zrobimy duże postępy i druga część sezonu będzie dużo lepsza niż pierwsza - dodał Lorenzo.

Image © Michelin