Menu

Pracowita przerwa zawodników MotoGP

Marc Marquez / Repsol Honda

Po długim okresie wyczekiwania MotoGP w końcu wraca na tor. Po zaciętej rundzie na Sachsenringu motocykliści udali się na zasłużone wakacje. Bohaterowie tej serii wracają do zmagań na czeskim torze w Brnie.

Nie wszyscy odpoczywali podczas wakacji. W lipcu na Automotodromie odbyły się prywatne testy Hondy. Zawodnicy mieli okazję do przetestowania nowych części, w tym nowe podwozie. Czy testy na czeskim obiekcie pozwolą Hondzie na zdobycie dubletu? Zawodnicy na pewno zrobią wszystko co w ich mocy, żeby właśnie tak się stało.

Dobrze było wykorzystać wakacyjną przerwę na testy w Brnie. Pozwoliło nam to popracować nad motocyklem - przyznał Marc Marquez z zespołu Repsol Honda.

Automotodrom to przyjemny tor, ale jest też jednym z najbardziej wymagających, z wieloma zakrętami i podjazdami. Spróbujemy wykorzystać wszystko, co udało nam się zrobić na testach i przygotować się do walki o podium.

W tym samym czasie KTM pojechało na testy na tor Motorland w Aragonii. Uczestniczyli w nich Pol Espargaro, Bradley Smith, a także Miguel Oliveira (zawodnik Moto2 Red Bull KTM Ajo), który miał okazję wypróbować prototyp KTM RC16 MotoGP™ o mocy 260 KM.

Poprawiliśmy najsłabsze punkty, więc z tego punktu widzenia jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy - powiedział Bradley Smith. Zrobiliśmy dużą ilość okrążeń, by wszystko potwierdzić. Wierzę, że dzięki temu zespół obierze dobrą ścieżkę na następną połowę sezonu i rok 2018. Poprawy, których dokonaliśmy może nie będą widoczne od razu, ale na pewno zaowocują w przyszłości.

Obecnie na pozycji lidera klasyfikacji kierowców sezonu 2017 utrzymuje się Marc Marquez z dorobkiem 129 punktów. Tuż za nim plasuje się Maverick Vinales, który traci do niego tylko 5 punktów. Podium uzupełnia zawodnik Ducati, Andrea Dovizioso ze 123. punktami.

Po analizie przejechanych dziewięciu rund oraz obecnej sytuacji w klasyfikacji, spodziewajmy się zaciętej walki o koronę mistrza. Czy w tym roku zawodnicy utrzymają nas w dłuższej niepewności niż w zeszłym sezonie?

Image © Honda Racing Corporation