Menu

Cal Crutchlow chce wrócić na tor Donington Park

Cal Crutchlow / LCR Honda

Cal Crutchlow chce, aby w przyszłości Motocyklowe Mistrzostwa Świata powróciły na tor Donington Park, ponieważ uważa ​​obecny Silverstone za nudny.

MotoGP spędziło swoje pierwsze dziesięć lat na obiekcie Silverstone przed przejściem na tor Donington, który gościł motocyklistów w latach 1987-2009. Po nieudanej próbie zdobycia praw do brytyjskiego GP Formuły 1, MotoGP w 2010 roku powróciło jednak na Silverstone.

Crutchlow nie ścigał się na Donington w MotoGP, ale zna go z czasów, gdy jeździł w World Supersport i British Superbikes.

Zapytany, który tor wolałby dla swojego kraju, wybrał Donington, ponieważ chciałby coś innego.

Gdzie chciałbym być? Donington, ponieważ myślę, że z perspektywy kierowcy i perspektywy fanów, Silverstone jest nudny - powiedział Crutchlow, który w zeszłym roku ukończył wyścig na Silverstone na drugim miejscu.

W zeszłym roku miałem świetne Grand Prix (Wielkiej Brytanii - przyp. red.), miałem tam fantastyczne przejazdy w mojej karierze, ale prawdopodobnie chciałbym zrobić coś innego. To nie znaczy, że nie lubię Silverstone, to nie znaczy, że nie dałbym z siebie 100%, nic podobnego. Jeśli możesz coś zmienić lub jeśli jest taka możliwość, moim zdaniem chciałbym Donington, bo to coś innego.

Na Silverstone nie ma żadnych wzniesień, pętla jest nudna, szybka, ale szybka nie zawsze jest świetna, a ludzie nie mogą się zbliżyć, bardzo lubię, jak ludzie mogą się zbliżyć do toru i się cieszyć.

W 2015 roku Silverstone miało być zastąpione przez proponowany tor w Walii, jednak ciągłe opóźnienia w nowym miejscu oznaczały, że wyścig tam nie zagościł.

Rząd Walijski niedawno zdecydował się nie przekazać projektowi CoW gwarancji finansowej, a Silverstone ma pozostać w kalendarzu przez co najmniej rok.

Image © Michelin