Menu

Bautista pozostanie w zespole Aspara w sezonie 2018

Jorge Martinez i Alvaro Bautista / Aspar Team

Alvaro Bautista pozostanie w zespole Aspara w sezonie 2018, co zostało potwierdzone.

W obecnym sezonie 32-letni Hiszpan, były kierowca Suzuki i Aprilii dołączył do hiszpańskiej ekipy przed sezonem 2017 i ściga się na zeszłorocznym motocyklu Ducati Desmosedici GP16.

Bautista aktualnie ma na swoim koncie 44 punkty w klasyfikacji mistrzostw, co daje mu 11. lokatę. W czołowej dziesiątce znalazł się czterokrotnie, a jego najlepszym rezultatem było 4. miejsce podczas wyścigu w Argentynie.

Mimo oferty na powrót do zespołu Aprilii, w której barwach ścigał się w latach 2015-2016, Hiszpan zdecydował się pozostać w obecnym zespole i również w nadchodzącym sezonie będzie korzystał z ubiegłorocznej specyfikacji motocykla, tym razem Desmosedici GP17.

Jestem szczęśliwy, że spędzę kolejny sezon jako część rodziny zespołu Aspara. To związek, który może pomóc zarówno mnie, jak i zespołowi w rozwoju - przyznał Bautista.

Mamy mocny sezon, a także dobrze rozumiem się z zespołem, czuję się bardzo komfortowo na Ducati i wsparcia z fabryki. Myślę, że możemy nadal się rozwijać i osiągnąć dobre wyniki.

Nie wiadomo, kto zajmie drugi fotel w zespole Aspara w 2018 roku, jednak Karel Abraham jest przekonany, że jest mocnym kandydatem do tego, aby pozostać w hiszpańskim zespole i ścigać się na dwuletnim Ducati.

Image © Aspar Team