Menu

Pol Espargaro: KTM powinien być dumny z tego czego do tej pory dokonał

Pol Espargaro / KTM

Według kierowcy KTM’a – Pola Espargaro, austriacki producent powinien być z siebie bardzo dumny z tego czego dokonał w pierwszej połowie swojego debiutanckiego sezonu w kategorii MotoGP.

KTM w tym sezonie debiutuje w królewskiej klasie po długich i bardzo dobrze zorganizowanych przygotowaniach do swojego pierwszego sezonu w MotoGP i już w swoim drugim wyścigu na torze w Argentynie zdobył pierwsze punkty.

Kierowcy austriackiego producenta zdobywali punkty w jeszcze czterech wyścigach, dzięki wprowadzeniu silnika typu „big-bang”, który po raz pierwszy został użyty w Jerez. Najlepszym wynikiem z kolei była 11. pozycja w Assen Pola Espargaro.

KTM zajmuje aktualnie ostatnią pozycję w klasyfikacji zespołowej z 22 punktami, 12 punktów za najbliższymi rywalami z Aprilii w połowie sezonu, z kolei kierowcy Pol Espargaro i Bradley Smith zajmują odpowiednio 11. i 21. pozycję w klasyfikacji zawodników.

Na pewno mieliśmy więcej złych niż dobrych momentów, ale to normalne w projekcie tego typu, kiedy wszystko zaczyna się od zera - powiedział młodszy z braci Espargaro.

W połowie sezonu [obaj] zajęliśmy miejsca [w punktowanej piętnastce]. Wiemy jak poprawić motocykl i już nad tym pracujemy. To początek tego projektu i powinnyśmy być dumni z tego czego dokonaliśmy. Muśmy dalej cisnąć i nadal powoli rozwijać motocykl.

Pol Espargaro zapytany o to jak zmienił się motocykl RC16 od jego pierwszej jazdy w posezonowych testach w Walencji do teraz, odpowiedział - Zarówno wygląd jak i praca motocykla znacząco się zmieniła.

Motocykl prowadzi się zupełnie inaczej niż [podczas pierwszych jazd] w Walencji, mechanicy poprawili elektronikę jak i ustawienia motocykla. Jeśli utrzymamy progres to w [ostatnim] wyścigu [sezonu] w Walencji motocykl będzie kompletnie się różnił.

Mam nadzieję, że utrzymamy progres, który mamy i będziemy wstanie walczyć w czołowej dziesiątce w kilku wyścigach - dodał.

Image © KTM