Menu

Rossi zadowolony z piątego miejsca po trudnym weekendzie podczas GP Niemiec

Valentino Rossi / Movistar Yamaha

Valentino Rossi, kierowca Movistar Yamahy przyznał po wyścigu na torze Sachsenring, że jest zadowolony z miejsca w czołowej piątce po trudnym weekendzie w Niemczech.

Reprezentant fabrycznego zespoły Yamahy powiedział, że miał ogromne problemy w piątkowych treningach zarówno w suchych jak i mokrych warunkach, z kolei w kwalifikacjach na mokrej nawierzchni stracił przeszło sekundę do zdobywcy pole position Marca Marqueza.

Po starcie z dziewiątego pola, Rossi przebił się na czwartą lokatę na 10 okrążeniu, jednak po kilku okrążeniach stracił je na rzecz swojego partnera z zespołu Mavericka Vinalesa.

Ostatecznie Włoch przegrał ze swoim młodszym partnerem z zespołu tracąc do niego zaledwie 0.7 sekundy, jednak przyznał, że jest zadowolony z wyniku po tym jak był zupełnie niekonkurencyjny przez cały weekend.

Zwykle nie jestem zadowolony piątego miejsca, ponieważ chcę walczyć o podium co wyścig, jednak po tym weekendzie ten wynik nie jest zły - powiedział Rossi.

Wyścig był bardzo ciężki od startu do mety, cały czas cisnąłem na maksa i ciągle miałem kogoś za sobą. Mieliśmy szczęście, że było sucho, ponieważ gdyby było mokro mielibyśmy większe problemy.

Nie było tak źle jak w Jerez i Barcelonie, mogliśmy lepiej jechać motocyklem i dzięki nowej ramie byliśmy bardziej konkurencyjni - dodał 9-krotny mistrz świata.

Rossi powiedział także, że gdyby startował z lepszej pozycji byłby wstanie walczyć o podium, jednak przyznał, że jest zadowolony ze zdobycia ważnych punktów na torze, którym tradycyjnie Honda radziła sobie doskonale.

Mimo spadku na czwartą lokatę w mistrzostwach, Włoch traci tylko dziesięć punktów do nowego lidera klasyfikacji kierowców Marca Marqueza przed rozpoczynającą się przerwą wakacyjną, a do Vinalesa i Andrei Dovizioso odpowiednio pięć i sześć punktów.

Startowałem z trzeciego rzędu, a to obiekt na którym trudno się wyprzedza - przyznał Rossi. Jeśli startowałby wyżej to myślę, że byłbym w stanie pokonać Pedrosę i walczyć o podium.

Czasami możesz przycisnąć i świetnie się czuć, ale czasami na niektórych torach ma się trochę problemów. Najważniejsze jest to, że zdobyliśmy dużo punktów. Szkoda, że nie powalczyłem z Maverickiem, próbowałem być z przed nim, ale dzisiaj był ode mnie po prostu szybszy.

Image © Yamaha Motor Racing