Menu

Folger przekonany, że mógł pokonać Marqueza

Marc Marquez (Repsol Honda) i Jonas Folger (Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger, niespodziewany drugi zawodnik podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Niemiec jest przekonany, że był wstanie pokonać Marca Marqueza, jednak jest zadowolony z drugiej lokaty na domowym torze.

Specjalista od toru Sachsenring Marc Marquez ostatecznie wygrał rywalizację z Folgerem, która była niesamowicie zacięta, jednak na ostatnich okrążeniach kierowca Repsol Hondy zyskał przewagę nad debiutującym w tym sezonie reprezentancie Monster Yamahy Tech 3 ponad 3 sekund. Hiszpan tym samym zwyciężył na niemieckim obiekcie po raz ósmy z rzędu w swojej karierze po starcie z pole position.

Folger jednak pokazał, że był niesamowicie zmotywowany i mimo popełnienia kilku błędów w pierwszym zakręcie toru Sachsenring, to przez większość wyścigu utrzymywał się za Marquezem w przedziale 0.5 sekundy.

Naprawdę nie wiem co mam powiedzieć. Nigdy nie spodziewałem się tego co dzisiaj się stało - powiedział Folger tuż po zajęciu po raz pierwszy w karierze podium w kategorii MotoGP, po zaledwie dziewięciu startach.

Byłem naprawdę mocny i mogłem jechać za Marciem bardzo blisko. Naprawdę nie mogę uwierzyć w to, że miałem tak dużą przewagę nad resztą stawki, zwłaszcza Danim, który [na początku] był blisko.

Gdy byłem za [Marquezem] starałem się oszczędzać opony, niestety popełniłem jeden wielki błąd w pierwszym zakręcie i trochę straciłem do Marca, próbowałem odrobić stratę, jednak przegrzałem opony.

Pomijając czasy okrążeń z dwóch ostatnich kółek to naprawdę mogłem go dzisiaj pokonać. Miałem dobry rytm, ale niestety opony przestały trzymać dwa okrążenia za wcześnie - dodał Niemiec.

Image © Michelin