Menu

Jonas Folger szczęśliwy po pierwszym podium w karierze w MotoGP

Jonas Folger / Monster Yamaha Tech 3

Jonas Folger z zespołu Monster Yamaha Tech 3 wywalczył pierwsze podium w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, po zaciętej rywalizacji o zwycięstwo z Marciem Marquezem podczas Grand Prix Niemiec.

Niemiecki kierowca bardzo dobrze rozpoczął starcie na torze Sachsenring, choć podczas pierwszego okrążenie bliski był wypadnięcia z toru. Folger utrzymał się jednak na torze i bardzo sprawnie poradził sobie z kolejnymi zawodnikami wychodząc na druga lokatę, a następnie wyprzedzając liderującego Marqueza.

Błąd na hamowaniu do pierwszego zakrętu spowodował jednak spadek tuż za plecy Hiszpana z zespołu Repsol Honda, za którym ukończył rywalizację, osiągając swój najlepszy wynik w MotoGP.

Nie wiem co powiedzieć prócz tego, że jestem bardzo szczęśliwy i nadal nie mogę uwierzyć w to co osiągnęliśmy - powiedział po rewelacyjnym wyścigu na torze Sachsenring Jonas Folger.

Walczyłem z Marciem o zwycięstwo i miałem bardzo dobre tempo. Szczególnie pokazałem, że mogę wywalczyć podium, co jest fantastycznym uczuciem i wielkim plusem dla mojej pewności siebie.

Folger dodał także, że w przeszłości nie osiągał tak dobrych wyników, czego przyczyną były błędy, jednak teraz dał z siebie wszystko, co było widoczne na torze.

W przeszłości Johann miał kilka dobrych wyścig, natomiast ja nie, ponieważ popełniałem niewielkie błędy, ale dzisiaj wreszcie czuje, że pokazałem swój potencjał.

Uważam, że musimy cieszyć się tą chwilą i zabrać zdobyte tutaj punkty do Brna, a także na resztę sezonu.

Dziękuję mojemu zespołowi za ich pracę i już nie mogę doczekać się powrotu na moją Yamahę w Czechach, po wakacyjnej przerwie - dodał niemiecki kierowca ekipy Monster Yamaha Tech 3.

Niemiec, po drugiej lokacie na Sachsenring, plasuje się obecnie na siódmej lokacie w klasyfikacji kierowców tuż za plecami swojego zespołowego kolegi do którego traci trzynaście punktów.

Image © Michelin