Menu

Marc Marquez zdobył ósme z rzędu pole position do GP Niemiec

Marc Marquez

Marc Marquez uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach do GP Niemiec. Hiszpan stoczył emocjonujący pojedynek na wyniki z Danilo Petruccim. Włoch musiał zadowolić się z drugiej pozycji. Trzeci był Dani Pedrosa.

Q1

Zawodnicy, którzy nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce w zestawieniu po trzech sesjach treningowych wyjechali na mokry tor Sachsenring, aby powalczyć o dwie pozycje premiowane awansem do Q2.

Z okrążenia na okrążenie motocykliści poprawiali swoje rezultaty szukając limitów przyczepności asfaltu. W połowie sesji na pierwszej pozycji plasował się Danilo Petrucci, a drugi był Jack Miller. Po chwili jednak Adnrea Iannone uzyskał najlepszy czas sesji - 1:28,506.

Pięć minut przed końcem pierwszego segmentu kwalifikacji Jack Miller zanotował najlepszy wynik i zjechał do alei serwisowej. Australijczyk zaskoczył się, gdy Danilo Petrucci poprawił po chwili jego rezultat.

Rzutem na taśmę Pol Espargaro zdołał pojechać szybciej niż Jack Miller i awansować wraz z Danilo Petruccim do Q2.

Q2

Deszcz w trakcie drugiego segmentu sesji kwalifikacyjnej przestał padać, zza chmur wyglądało słońce. Zawodnicy dzięki temu mieli lepsze warunki do jazdy niż podczas Q1.

Danilo Petrucci, który miał okazję zapoznać się z możliwościami toru w trakcie Q1 dyktował tempo w pierwszych minutach drugiej części sesji kwalifikacyjnej. Wynik zanotowany przez Włocha to 1:28,671.

Pozostałym zawodnikom zbliżenie się do rezultatu Danilo Petrucciego zajęło kilka minut. Niemniej jednak Włoch również nie próżnował i regularnie poprawiał najlepszy czas okrążenia. Dani Pedrosa najskuteczniej próbował wspólnie z Marcem Marquezem znaleźć tempo, aby walczyć o pole position. Obaj plasowali się w pierwszej trójce.

Marc Marquez na dwie minuty przed końcem sesji kwalifikacyjnej poprawił czas Danilo Petrucciego. Mistrz świata uzyskał tak dobry rezultat głównie dlatego, że miał przed sobą Włocha, który brylował w trakcie sesji.

Na ostatnim pomiarowym okrążeniu w kwalifiakcjach Cal Crutchlow po dobrych międzyczasach nie poprawił swojej pozycji. Danilo Petrucci pojechał odrobinę szybciej, lecz Marc Marquez po chwili postawił kropkę nad i zdobywając pole position do GP Niemiec.

Image © Michelin