Menu

Marquez dyktuje tempo w trzecim treningu przed GP Niemiec

Marc Marquez

Marc Marquez uzyskał zdecydowanie najlepszy czas w trakcie trzeciej sesji treningowej do GP Niemiec. Na drugiej pozycji uplasował się Maverick Vinales, a trzeci był Jonas Folger.

Trzecia sesja treningowa MotoGP na torze Sachsenring odbywała się przy suchej nawierzchni. Były to oczywiście najlepsze warunki do tego, aby poprawić czas okrążenia. Trening ten został również przedłużony o dziesięć minut.

Już po kilku chwilach trzeciej sesji treningowej Valentino Rossi w ostatnim zakręcie zatrzymał swój motocykl. Doszło w nim najprawdopodobniej do kolejnej awarii, co oczywiście poirytowało dziewięciokrotnego mistrza świata.

Na początku sesji zawodnicy, jeśli poprawiali swoje rezultaty, to o naprawdę niewiele. Między innymi Andrea Iannone awansował z ostatniej pozycji w zestawieniu najlepszych rezultatów ze wszystkich trzech treningów. Marc Marquez znalazł się na szóstej pozycji, lecz strata do wyniku Andrei Dovizioso z pierwszej sesji nadal była znacząca.

Jonas Folger po dwudziestu minutach treningu poprawił czas Andrei Dovizioso i w połączonych wynikach ze wszystkich sesji znalazł się na pierwszej pozycji. Rezultat Niemca wyniósł 1:21,403.

Dani Pedrosa w pierwszym zakręcie stracił przyczepność na przednim kole i się przewrócił. Co jest oczywiście pozytywną informacją, do tego wszystkiego doszło przy relatywnie niskiej prędkości i zawodnikowi nic się nie stało.

Na dwadzieścia minut przed końcem trzeciej sesji treningowej Valentino Rossi po wielu nieudanych próbach zdołał poprawić swój rezultat i awansować na drugą pozycję w zestawieniu czasów ze wszystkich treningów.

Zakręt jedenasty zebrał swoje żniwo również podczas trzeciej sesji treningowej. Ofiarą tego wirażu padł Karel Abraham.

Ostatnie dziesięć minut sesji treningowych zawodnicy poświęcili na walkę o jak najlepszy czas. Maverick Vinales korzystając z twardej opony zanotował najlepszy czas. Rozkręcił się również Jorge Lorenzo, który przez większość treningu plasował się poza pierwszą dziesiątką. Reprezentant Ducati awansował na czwartą pozycję.

Aleix Espargaro uzyskał lepszy czas niż Maverick Vinales i awansował na pierwszą pozycję. Jego rezultat wyniósł 1:21,209.

W ostatnich minutach trzeciej sesji treningowej doszło do serii wypadków. Najpierw Danilo Petrucci stracił kontrolę nad swoją maszyną w ostatnim wirażu. Potem Johann Zarco przewrócił się w jedenastym zakręcie.

Marc Marquez znokautował wręcz swoich rywali na kilka minut przed końcem trzeciej sesji treningowej. Hiszpan poprawił wynik Aleixa Espargaro o ponad 0,4 sekundy i jako pierwszy zszedł poniżej bariery 1 minuty i 21 sekund.

Na zagrożonej pozycji spadkiem z pierwszej dziesiątki znajdował się Jorge Lorenzo, Valentino Rossi, Andrea Dovizioso, Dani Pedrosa i Alvaro Bautista. Wszyscy z nich jednak poprawili swoje czasy i bezpośrednio awansowali do Q2.

Image © Michelin