Menu

Barbera najszybszy w drugim treningu przed GP Niemiec na mokrej nawierzchni

Hector Barbera

Hector Barbera uzyskał najlepszy czas w ostatnich chwilach drugiej sesji treningowej przed GP Niemiec. Drugi był Marc Marquez, a trzeci Dani Pedrosa. Bardzo słabe tempo prezentowali zawodnicy Yamahy.

Tuż przed startem drugiej sesji treningowej MotoGP na torze Sachsendring spadł przelotny i bardzo obfity deszcz. Całkowicie wypełnił on wodą asfalt, lecz po chwili wyszło słońce i również dzięki dużemu wiatrowi istniały spore szanse, aby tor przeschnął dość szybko.

Zawodnicy wyjechali z garażów, aby popracować nad ustawieniami motocykli na mokry tor. W tabeli z czasami czołowe pozycje zajmowali reprezentanci Ducati i Hondy. Oczywiście warunki na tyle się poprawiały, że praktycznie co chwilę inny motocyklista znajdował się na pierwszej pozycji. Faktem, który trzeba odnotować jest jednak to, że Dani Pedrosa brylował na mokrym torze, wyprzedzał kolejnych zawodników i to on najczęściej plasował się na czele tabeli z wynikami.

Po dwudziestu minutach sesji treningowej znaczna część motocyklistów udała się do alei serwisowej, aby przeanalizować zebrane informacje i dokonać korekty ustawień. W tym samym momencie zaczął padać deszcz. Opady te były na tyle duże, że niewielu zawodników zdecydowało się wyjechać na tor.

Jednym z nielicznych, którzy jeździli po skąpanym wodą asfalcie był Johann Zarco, który przekonał się o trudności warunków wywracając się w czwartym zakręcie.

Po kilku minutach deszcz przestał padać, a nad torem znowu zaczęło świecić słońce. Z biegiem czasu kolejni motocykliści wyjeżdżali ze swoich garaży.

Na dziesięć minut przed końcem treningu warunki na tyle się polepszyły, że zawodnicy byli w stanie poprawić swoje dotychczasowe rezultaty. Danilo Petrucci awansował na pierwsze miejsce z wynikiem 1:29,209. Po chwili lepszy wynik uzyskali zarówno Hector Barbera jak i Aleix Espargaro.

Jednak w ostatnich minutach tempo dyktowali Marc Marquez, Dani Pedrosa i Danilo Petrucci. Szczególnie szybki był urzędujący mistrz świata, który na kolejnych okrążeniach poprawiał swój czas okrążenia. Tymczasem w niewielu miejscach asfalt był suchy.

W ostatniej chwili Hector Barbera uzyskał najlepszy czas, który był lepszy od wyniku Marca Marqueza o 0,063 sekundy.

Image © Michelin