Menu

Dovizioso z najlepszym czasem podczas pierwszego treningu do GP Niemiec

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso był minimalnie szybszy od drugiego Mavericka VInalesa podczas pierwszej sesji treningowej na torze Sachsenring . Trzecia pozycja należała do Daniego Pedrosy.

Warunki atmosferyczne podczas pierwszej sesji treningowe były całkiem niezłe jak na to miejsce. Przez chmury przebijało się słońce, co wykorzystali motocykliści. Już od pierwszych minut na tor Sachsenring wyjechał komplet zawodników.

Po dziesięciu minutach większość z nich powróciła do boksów na wymianę opon. W tabeli z czasami przewodził wtedy Marc Marquez, przed Calem Crutchlowem i Jonasem Folgerem. Pierwszą piątkę zamknął Valentino Rossi. Strata dziewiątego Johanna Zarco do najlepszego wyniku przekroczyła jedną sekundę.

Valentino Rossi na wyjściu z szóstego zakrętu zatrzymał swój motocykl. Włoch natychmiast schował się w jednej strefie za barierą, lecz nie było tam porządkowych i w związku z tym zjechał w dół na prosty odcinek przed ósmym zakrętem, gdzie znajdowała się obsługa toru.

W połowie sesji motocykliści ponownie wyjechali na tor. Regularnie dobre czasy okrążeń uzyskiwał Maverick Vinales. Hiszpan był bardzo szybki w pierwszym sektorze, a trochę tracił w dwóch kolejnych. Zdołał on na jednym z okrążeń minimalnie poprawić rezultat Marca Marqueza i awansować na pierwszą pozycję w zestawieniu z czasami. Kilkanaście sekund później Andrea Dovizioso uzyskał wynik szybszy o 0,036 sekundy od reprezentanta Yamahy.

Tito Rabat w ósmym zakręcie wyjechał poza tor i będąc na żwirze się przewrócił. Na szczęście do tego doszło przy niskiej prędkości i zawodnikowi, podobnie jak maszynie nic się nie stało.

Bardziej bolesna była wywrotka Andrei Iannone w jedenastym zakręcie. Zawodnik Suzuki po wylądowaniu na żwirze wraz z motocyklem przekoziołkował. Obolały powrócił do swojego garażu.

Pod koniec sesji serię szybszych okrążeń zapoczątkował Marc Marquez, który o 0,163 sekundy poprawił wynik Andrei Dovizioso i w ten sposób znalazł się na pierwszej pozycji. Hiszpan potem zanotował czas 1:21,898. Maverick Vinales zbliżył się do jego wyniku na mniej niż 0,1 sekundy, a po chwili uzyskał najlepszy wynik sesji - 1:21,637.

Wynik Marca Marqueza poprawił również Aleix Espargaro i Alvaro Bautista. W ostatniej minucie treningu do tego grona dołączył Dani Pedrosa oraz Andrea Dovizioso, który o 0,038 sekundy poprawił czas Mavericka Vinalesa.

Alvaro Bautista oraz Scott Redding wywrócili się w jedenastym zakręcie i w ten nieprzyjemny sposób zakończyli pierwszą sesję treningową.

Image © Ducati