Menu

Andrea Doviozioso: Możemy być konkurencyjni na każdym torze

Andrea Dovizioso / Ducati

Nowy lider mistrzostw MotoGP Andrea Dovizioso jest przekonany, że jego Ducati może być konkurencyjne na każdym torze po tym jak posiadał w ostatnich trzech wyścigach tempo na odniesienie zwycięstwa, wygrywając w dwóch z nich.

Dzięki zajęciu piątej lokaty w ostatnim wyścigu w Holandii, Włoch awansował na czoło klasyfikacji kierowców, po tym jak dotychczasowy lider Maverick Vinales nie ukończył wyścigu o TT Assen.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu na torze Mugello i Barcelona-Catalunya, był bliski walki o wygranie trzeciego z rzędu wyścigu, jednak jego tempo w ostatnich okrążeniach pozwoliło kierowcy Ducati jedynie na walkę o podium za plecami Valentino Rossiego i Danilo Petrucciego. Włoch ostatecznie przegrał z Marciem Marquezem oraz Cal’em Crutchlow’em.

Prawdopodobnie Dovizioso i jego motocyklowi przeszkadzały chłodne i wilgotne warunki jakie panowały podczas wyścigu w Assen, które były zgoła odmienne na torze w Mugello oraz Barcelonie. Dovizioso jest pewny, że Ducati nie musi już martwić się o konkurencyjność na niektórych obiektach.

Potwierdziliśmy w ostatnich trzech wyścigach, że jesteśmy konkurencyjni w trzech kompletnie różnych warunkach, jednak każdy weekend jest zupełnie inną historią - powiedział Dovizioso.

[Sachsenring] jest zupełnie innym torem, który zwykle nie jest zbyt dobry dla nas i jest tam inna nawierzchnia. Możemy jednak patrzeć pozytywnie, ponieważ zawsze wszystko jest możliwe.

Przyjeżdżam na ten weekend zrelaksowany i skoncentrowany na najefektywniejszej pracy. Byłem zaniepokojony tym, [czy będziemy konkurencyjni w Assen], więc nie będę już się więcej martwił - dodał kierowca Ducati.

Do weekendu na torze Sachsenring Dovizioso przystąpi jako lider klasyfikacji mistrzostw, mając niewielką przewagę nad najgroźniejszymi rywalami – Maverickiem Vinalesem, Valentino Rossim i Marciem Marquezem, który zajmuje czwartą lokatę ze stratą zaledwie 11 punktów.

Ostatni raz kierowca Ducati przewodził stawce w 2009 roku, Dovizioso przyznał, że dzięki prowadzeniu w mistrzostwach na ich bieżącym etapie, udowadnia, że jego zespół może realnie spełnić swój wymarzony cel jakim jest zdobycie tytułu.

Jeśli prowadzisz w mistrzostwach po ośmiu rundach, oznacza to, że masz wszystko czego potrzeba w walce o tytuł, ponieważ nikt nie odda Ci tego za darmo. To nie jest prowadzenie po dwóch lub trzech rundach - przyznał Włoch.

Teraz jesteśmy w sytuacji, w której nigdy nie znalazłem się w Ducati w ciągu pięciu lat startów. Nie możemy liczyć na dobre wyniki przez błędy innych kierowców, oni będą się starać poprawić i ciężko pracować. Musimy jednak mocno stąpać po ziemi i kontynuować pracę nad słabymi stronami motocykla.

Image © Michelin