Menu

Michelin przygotuje dodatkową mieszankę opon na tor Sachsenring

Michelin

Dostawca opon kategorii MotoGP firma Michelin zapowiedziała, że przygotuje dodatkową mieszankę opon na kolejną rundę mistrzostw, która odbędzie się na torze Sachsenring.

Francuski producent chce dostarczyć kierowcą maksymalnie po trzy rodzaje przednich i tylnych opon tak jak ma to miejsce w większości tegorocznych wyścigów, jednak fakt, że niemiecki obiekt przeszedł w zimie remont może zmienić te plany.

Lokalne ograniczenie hałasu pozwala jedynie na korzystanie z motocykli królewskiej klasy tylko w trakcie weekendu Grand Prix Niemiec, zabronione jest przeprowadzanie testów poza weekendem wyścigowym. Michelin w związku z tym musi przygotować opony na nieznaną po modernizacji nawierzchnię, bez danych dotyczących przyczepności, czy zużycia opon.

W związku z tym kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery różne mieszanki opon w trakcie weekendu na torze Sachsenring zarówno przedniej jak i tylnej opony: miękką, dwie różne mieszanki pośredniej opony oraz twardą.

Aby sprostać wymaganiom obiektu, wszystkie rodzaje opon będą posiadały tą samą konstrukcję i będą asymetryczne, każda mieszanka będzie znacznie twardsza po lewej stronie opony.

Michelin dostarczy na tor Sachsenring również tzw. „bezpieczną oponę”, która jest wymagana przez przepisy i jest twardsza od wszystkich czterech mieszanek, które zostaną przygotowane na nadchodzącą rundę w Niemczech. Zostanie ona wykorzystana tylko i wyłącznie w ekstremalnej sytuacji.

Image © Michelin