Menu

Redding najszybszy w deszczowym trzecim treningu w Assen

Scott Redding

Scott Redding uzyskał najlepszy rezultat w deszczowym trzecim treningu przed TT Holandii. Drugi był Valentino Rossi, a pierwszą trójkę uzupełnił Marc Marquez.

Trzecia sesja treningowa MotoGP do TT Holandii odbywała się przy deszczowych warunkach, co skutecznie uniemożliwiło motocyklistom poprawę dotychczasowych rezultatów i powalczenie części z nich o bezpośredni awans do Q2.

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków zawodnicy w komplecie pojawili się na torze i pokonywali kolejne okrążenia. Dobre tempo prezentowali motocykliści na satelickich maszynach Ducati. Szczególnie szybki był Loris Baz, który przez dłuższy czas zajmował pierwszą pozycję w tabeli z czasami. Francuz jechał bezpośrednio za Marcem Marquezem, który również plasował się w czołówce, ale nie narażał się na niepotrzebne ryzyko.

W miarę upływu czasu, czołowe miejsca w tabeli z wynikami zajął również Jorge Lorenzo. Reprezentanci Movistar Yamahy natomiast nie byli w stanie pojechać szybciej na mokrym torze w Assen, Valentino Rossi i Maverick Vinales plasowali się na pozycjach pod koniec pierwszej dziesiątki.

Dopiero w ostatnim kwadransie Valentino Rossi zanotował najlepszy czas sesji - 1:46,709. Jego kolega z zespołu nie był w stanie zaprezentować takiego tempa na mokrym torze. Johann Zarco w satelickiej Yamasze jednak dał radę pojechać nieco szybciej i znalazł się na czwartym miejscu.

Scott Redding na sześć minut przed końcem treningu zanotował najlepszy rezultat i tym samym rozpoczął serię szybkich okrążeń. Chwilę później Johann Zarco i Marc Marquez uzyskiwali rekordy w kolejnych sektorach, lecz w czwartym Brytyjczyk był na tyle szybki, że nie dali oni rady znaleźć się na pierwszej pozycji.

Image © Michellin