Menu

Vinales z najlepszym czasem w piątkowych treningach w Assen

Maverick Vinales / Movistar Yamaha MotoGP

Lider klasyfikacji generalnej, Maverick Vinales z zespołu Movistar Yamaha MotoGP, osiągnął najszybszy czas podczas drugiej sesji treningowej na torze Assen.

Sesja rozpoczęła się od dobrego tempa Vinalesa, jednak Hiszpan potrzebował kilku minut aby pobić rezultat Danilo Petrucciego z pierwszego treningu, co dało mu pierwszą lokatę, jednak bardzo szybko Hiszpana przebił Jonas Folger, który znalazł się na pierwszym miejscu z czasem 1:33.898.

Sesja po piętnastu minutach została jednak przerwana przez krótkie opady deszczu, które uniemożliwiły kierowcom osiąganie szybkich kółek, jednak już po sześciu minutach zawodnicy podjęli się dalszej pracy na oponach typu slick.

Niedługo potem ponowny atak na pierwszą lokatę przypuścił Vinales, który z czasem o 0.077 sekundy lepszym ponownie zawitał na czele drugiej sesji.

Bliscy pobicia zawodnika Yamahy byli Petrucci i Zarco, jednak jeszcze bardziej do pierwszej lokaty zbliżył się Marc Marquez, choć nie zdołał wyprzedzić najszybszego Hiszpana, który kilka chwil później poprawił się na 1:33.696, a następnie 1:33.130, co umocniło go na pierwszej pozycji, której nie oddał do zakończenia sesji.

Tuż za Maverickiem Vinalesem znalazł się ostatecznie Jonas Folger z czasem 1:33.497, który wyprzedził Marca Marqueza (1:33.782) oraz Andreę Dovizioso, który wrócił na swój pierwszy motocykl, uszkodzony w pierwszym treningu.

Czołową piątkę uzupełnił Cal Crutchlow z zespołu LCR Honda pokonując okrążenie toru Assen w czasie 1:33.828 i wyprzedzając Valentino Rossiego (1:33.830) oraz najszybszego w pierwszej sesji Danilo Petrucciego (1:33.890).

Ósmy był Johann Zarco (1:33.896) z Monster yamaha Tech 3 przed Alvaro Bautistą (1:34.103) i Danim Pedrosą (1:34.148), który zamknął pierwszą dziesiątkę.

Image © Michelin